nici do obuwia nici obuwnicze maszyny do produkcji obuwia wosk do butów woskowanie obuwia kleje do butów klejenie obuwia

MASZYNY

Wycinarki ramienne

Wycinarki hydrauliczne służą do wycinania elementów za pomocą metalowego wykrojnika. Elementy mogą być wycinane z materiałów typu: skóra, syntetyk, tektura, pianka, korek, folia, aluminium do grubości 1 mm, itp. Maszyny nazywane również jako: sztanca, wykrawarka, siekarka, prasa.

Wycinarki mostowe

Wycinarki hydrauliczne służą do wycinania elementów za pomocą metalowego wykrojnika. Elementy mogą być wycinane z materiałów typu: skóra, syntetyk, tektura, pianka, korek, folia, aluminium do grubości 1 mm, itp. Dzięki dużym gabarytom stołu roboczego możemy ciąć materiał bezpośrednio z rolki lub z arkuszy co zdecydowanie przyśpiesza prace.

Ścieniarki brzegu

Ścieniarka brzegów  to prosta maszyna służąca do ścieniania obrzeży skór, materiałów skóropodobnych oraz gąbki.
Dzięki swojej prostej budowie maszyna nie sprawia większych kłopotów z regulacją oraz z użytkowaniem podczas codziennych prac.

Stemplowarki - Złociarki - Hot print - Hot stamping

Stemplowarka służy do oznaczania elementów ze skóry, materiałów skóropodobnych, papieru, drewna, gumy za pomocą ciepłego stempla z wygrawerowanym logo. Dzięki zastosowaniu foli koloryzującej wytłoczone logo może posiadać dowolny kolor. Maszyna nazywana również jako złociarka, hot print, hot stamping.

Obcinarki

Obcinarki to maszny słuzące do obcinania nadmiaru materiału zarówno z skóry, materiałów syntentycznych jak i z PVC, TR, PU.

Dmuchawy gorącego powietrza

Dmuchawa gorącego powietrza z podawaniem pary służy do wygładzania fałd na obuwiu, które nazute jest na kopyto. Za pomocą gorącego powietrza oraz pary skóra staje się elastyczna i poddaje się czynnością naciągania i kształowania.

Parzaki cholewek

Parzak służy do zmiękczania cholewki za pomocą pary. Rozróżniamy parzaki: grawitacyjne, szczękowe, kominowe, do samej piety, dla całej cholewki.

Podnoskarki

Podnoskarki to maszyny wykorzystywane do wklejania podnosków w cholewkach. Dzięki regulacji temperatury, czasu oraz siły docisku można wklejać na nich różnego rodzaju termoplastyczne podnoski bez względu na rodzaj materiału wykorzystywany przy produkcji cholewek.

Żelazka retuszerskie

Małe i zgrabne urządzenie, które można swobodnie przenosić. Głównym zadaniem żelazek retuszerskich jest wygładzanie fałd na skórze, ale dzięki wbudowanej regulacji temperatury urządzenia te mogą być również stosowane do robienia przypaleń lub efektów przecierania.

Wytłaczarki

Wytłaczarki to maszyny hydrauliczne służące do wytłaczania, perforowania lub stemplowania elementów skórzanych o rozmiarach nawet do 750x600 mm. W zależności od modelu maszyny mogą być wyposażone w płyte grzejną, oprzyrządowanie do przewijania folii, regulacje skoku siłownika.

Maszyny do cięcia materiałów na pasy

Maszyna służy do cięcia skóry, materiałów skóropodobnych, syntetycznych oraz cienkich gum na pasy. Podczas pracy maszyny obracające się noże przecinają materiał na daną szerokość, natomiast szerokość ustawia się za pomocą tulejek dystansowych które znajdują się między nożami.

Aktywizatory kleju

Urządzenie służy do aktywizowania kleju neoprenowego naniesionego na spód oraz na cholewkę za pomocą temperatury.

Zawijarki brzegu

Zawijarki brzegu to grupa maszyn, która ma usprawnić prace przy zawijaniu brzegów cholewek, okładek kalendarzy, elementów portfeli, elementów torebek. Maszyny te mogą pracować ze skórą jak i z materiałami skóropodobnymi.

Perforowarki

Maszyny służące do wybijania w materiałach otwory za pomocą dziurkacza. Kształ oraz wielkosć dziurki zależy od zastosowanego dziurkacza.

Dwojarki

Dwojarka skór jest to maszyna służąca do dwojenia powierzch skór. (tzn. zmiany grubości elementu skórzanego na całej jego powierzchni)

Drasarki

Drasarki służą do drasania - ścierania powierzchni skórzanych, gumowych, sztucznych itp.

Przybijarki obcasów

Maszyny służące do przybijania obcasa do podpodeszwy lub bezpośrednio na podeszwe w zaćwiekowanym bucie.. 

Szczotkarki

Szczotkarka używana jest w końcowej fazie produkcji skórzanej i służy do polerowania, czyszczenia, szczotkowania elementów skorzanych.

Formowarki gotowego obuwia

Maszyny służące do formowania cholewy kozaka lub zamykania pięty w gotowym bucie.

Prasy do przyklejania spodów

Pneumatyczne lub hydrauliczne prasy do przyklejania spodów z PU, TR lub podeszew z tuniskóru.

Malowarki

Maszyny do malowanie obrzeży pasków, elementów portfeli, toreb, butów, itp.

Nakładarki tasiemki

Maszyny do nakładania tasiemki z frezem lub bez, z pneumatyczny lub mechanicznym dociskiem ramienia.

Wycinarki bramowe

Wycinarki hygrauliczne zwane również prasami o bardzo dużych wymiarach młotów do wycinania elementów dla przemysłu tapicerskiego, gumowego, tworzyw sztucznych.

Ćwiekarki czubków

Ćwiekarki czubków hydrauliczna, pneumatyczna. (SVIT, ORMAC, RECES, CERIM, MOLINA & BIANCHI)

Przeszywarki

Maszyny szyjące do przeszywania gotowego obuwia.

Specjalistyczne maszyny do szycia

Specjalistyczne maszyny do szycia tzn. zyg-zak, maszyny szyjące na okrętkę typu "Strobel", maszyny szyjące ściegiem ozdobnym typu trójkąt, krzyżyk, litera T, maszyny do szycia ciężkiego, maszyny do łączenia elementów za pomocą szycia.

Formowarki zakładek

Maszyny służące do formowania zakładki w pięcie (wklejania zakładek). Maszyny pnęmatyczne z kopytami grzanymi oraz chłodzonymi, z zaprasowywaczami, poduszki silikonowe lub pnemuatyczne skórzano-gumowe.

Wycinarki do pasków

Maszyny do wycinania początku i końca paska, maszyny do wycinania otworów w paskach, do stemplowania pasków.

Maszyny od obrabiania obrzeży

Maszyna do szlifowania pasków, torebek, do obciania krawędzi pasków, maszyny do obciania rączek, maszyny do polerowania krwądzi, opalania krawędzi, do łączenia szlufek,

Tunele stabilizacyjne

Tunele do stabilizacji kształtu obuwia.

Tunele chłodnicze

Tunele do schładzania i formowania obuwia.

Maszyny do mocowania podpodeszwy

Maszyny do mocowania podpodeszwy na kopycie za pomocą zszywek (przyczepiarki podpodeszew).

Maszyny do szycia

Maszyny do szycia jednoigłowe, dwuigłowe, płaskie, ramienne, słupkowe.

Ćwiekarki boków

Ćwiekarka boków na klej termoplastyczny lub na teksy.

Ćwiekarka pięt

Ćwiekarka piet na klej termoplastyczny lub teksy.

Maszyny do wyzuwania kopyt

Maszyny do wyzuwania kopyt.

Prasy do formowania

Hydrauliczne prasy do formowania podpodeszew, podeszew, zakładek.

Nakładarki kleju

Maszyny do nakładania kleju bazie wody (lateksowe) lub na bazie rozpuszczalnika (neoprenowe, butaprenowe). Nakładarki do nakładania kleju za pomoca wałka lub pistoletu oraz kabiny do manualnego nakładania kleju.

Maszyny do naprawy obuwia

Maszyny do punktów naprawy obuwia: kombajn szewski, prasy do przyklejania spodów, przybijarki obcasów, aktywizatory.

Formowaki skłonu

Maszyny do formowania skłonu cholewki.

Poklepywarki

Maszyny do poklepywania szwu, oklepywania pięty, kalibrowarki, poklepywarki wałkowe

Łaciarki

Łaciarki, maszyny do punktów naprawkowych, maszyny szyjące do naprawy obuwia

Nitowacze

Maszyny do nitowania, rozgniatania oczek, dziurkowania.

Prasy do wklejania międzypodszewki

Maszyny do wklejania materiałów międzypodszewkowych.

Nitowacze - Krążkowacze - Hakowacze

Maszyny do nabijania nitów, oczek, haków, dzetów, borków, ćwieków, ozdób, itd...

Maszyny do cięcia taśmy

Maszyny do cięcia taśmy na ciepło lub zimno wraz z systemem odmierzania długości. Idalne do cięcia rzepów, tkanin, gumy, papieru, taśmy odblaskowej.

Maszyny do szycia STROBEL

Maszyny szyjące oraz części do maszyn do szycia typu STROBEL 141-23 oraz STROBEL 410
© NIKTA . Wykonanie strony intenretowej i pozycjonowanie www.enkomp.pl strony internetowe Bielsko
Strona internetowa pozycjonowana pod frazami: maszyny obuwnicze, maszyny do obuwia, producent maszyn obuwniczych, serwis maszyn obuwniczych, sprzedaż maszyn obuwniczych, sprzęt dla branży obuwniczej, Żelazka retuszerskie, Aktywizatory kleju, Dmuchawy gorącego powietrza z podawaniem pary, Maszyny do cięcia materiałów na pasy, Obcinarki, Parzaki cholewek, Perforowarki, Podnoskarki, Rozciągarki do obuwia, Stemplowarki, Złociarki, Hot print, Hot stamping, Wycinarki mostowe, Wycinarki ramienne, Wytłaczarki, Zawijarki brzegu, Ścieniarki brzegu, Częsci zamienne ATOM, Części zamienne COLLI, Części zamienne COMELZ, Części zamienne FAMAS, Części zamienne SABAL, Dziurkacze, Kółka do polerowania lub wygładzania obrzeży paska, Membrany gumowe do przyklejania spodów, Noże krążkowe, Noże taśmowe, Kleje obuwnicze, Materiały podeszwowe,wyposażenie producentów obuwnia, Bielsko-Biała, Katowice, Warszawa, Łódź, Poznań, Kielce, Rzeszów, Wrocław, Szczecin, Zielona Góra, Białystok, Kraków, Tarnów, Radom, Śląsk, Polska